SEARCH
Search Criteria
Search in offers descriptions
Category
Search in subcategories
Location
Property type
Flat
House
Commercial
Lot
Transaction
Sale
Rent
Room count
Price
Area

Exclusive interiors in best locations


Metraż
180.75m2
Liczba pokoi
4
Rok budowy
1935
Piętro

sprzedaż domu wyjątkowe bardzo atrakcyjne miejsce

Na sprzedaż dom z dużą działką 880m2 w bardzo atrakcyjnej części Gdańska. Położony w rajskiej enklawie  wśród zieleni w centrum Gdańska - DIABEŁKOWIE z możliwością rozbudowy.
Nazwa ta, doskonale odpowiada nazwie przedwojennej, która brzmiała „Düwelkau”.
Osiedle zaczęto budować w II połowie lat trzydziestych według projektu architekta Otto Schrödera, specjalisty od budownictwa jednorodzinnego. Budynki wznoszono stopniowo w latach 1934r. - 1942r.
Osiedle składa się z 34 bliźniaczych domków z ogródkami i jednego większego, w którym było przedszkole. Większość z domów dzisiejszego Diabełkowa została z czasem poddana adaptacji i rozbudowie. Całość osiedla zachowała jednak swój, dobrze przemyślany przez architekta, charakter półwiejskiej enklawy.
Dzisiaj jest to jedno z najbardziej uroczych miejsc w Gdańsku, rajska enklawa w miejskim zgiełku. Oferowany dom wybudowano w 1935 roku. Duża działka daje możliwość dowolnej rozbudowy.(brak ograniczeń ze strony konserwatora zabytków - brak aktualnego planu zagospodarowania terenu - stan na 2018/2019). Dom o powierzchni 180m2, działka 880m2 plus pomieszczenie gospodarcze z garażem o pow 62,5m2 z dojazdem  z głównej drogi utwardzonej kostką brukową.
 Na parterze domu znajdują się dwa pokoje, kuchnia, toaleta. Na piętrze dwa pokoje. Ogród ze starymi jabłonkami i wiatą mieszczącą dwa samochody. Lokalizacja domu i działki znajduje się w jednej z piękniejszych dzielnic w Gdańsku "Diabełkowo" tuż obok "Królewskiej Doliny" otoczonej lasem i parkiem, czysta i bezpieczna, pełna zieleni dzielnica posiadająca niezwykły klimat.
Doskonale skomunikowane w bezpośredniej okolicy Szpital Swiss Med, Akademia Medyczna, Politechnika Gdańska i część budynków Uniwersytetu Gdańskiego, Szkoły podstawowe, przedszkolei. Dom z klimatem dla osób poszukujących czegoś nie przeciętnego poruszającego wyobraźnię aranżacyjną i czującego wyjątkowość miejsca.
Ulica:
Joanna Karpińska
733004109
joanna@premium-apartments.pl
1 490 000 zł